AMEDS.PL

PLEN
22 290 28 80

Leczenie Endowaskularne Zaburzeń Erekcji VEDI

Leczenie endowaskularne zaburzeń erekcji (VEDI) to jedna z najbardziej zaawansowanych i najnowocześniejszych procedur terapeutycznych stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji, gdy podłożem problemu jest czynnik naczyniowy lub organiczny.

Penis w stanie spoczynku i w stanie wzwodu

Prącie składa się z dwóch podłużnych ciał jamistych oraz ciała gąbczastego zawierającego cewkę moczową. Podczas pobudzenia seksualnego i aktywacji ośrodka erekcyjnego w rdzeniu kręgowym, ciała jamiste zwiększają swoją objętość ze względu na wzmożony przepływ krwi w tętnicach sromowych, które później przechodzą w tętnice głębokie prącia. Tętnice sromowe, odchodzą od tętnic biodrowych – jednych z głównych arterii organizmu.

Z wiekiem, tętnice w organizmie ludzkim usztywniają się, co prowadzi do odkładania się w ich wnętrzu złogów, tzw. blaszek miażdżycowych, co skutkuje zwężeniem lub zamknięciem światła naczyń. Choroby takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, również mogą mieć wpływ na tworzenie się zmian miażdżycowych. Współistnienie tych schorzeń często skutkuje nasileniem się zaburzeń w przepływie krwi do prącia. Większość przypadków zaburzeń erekcji posiada podłoże organiczne.

Złogi miażdżycowe w tętnicach

Procedura VEDI opiera się na wewnątrznaczyniowych zabiegach przywracających prawidłowy dopływ krwi do prącia. Poszerzenie światła naczynia, za pomocą cewnika balonowego, pozwala na przywrócenie naturalnego przepływu krwi i tym samym na unormowanie mechanizmu erekcji. Procedura VEDI pozwala na przywrócenie prawidłowej funkcji naczyń tętniczych, znacznie zmniejszając lub eliminując, mechaniczne problemy stanowiące przeszkodę do uzyskania erekcji.


Dziedzina lekarska:
Urologia / Seksuologia
Rodzaj usługi:
zabieg
Cena:

10900 PLNPOWRÓT DO LISTY

DOŁĄCZ DO NAS

© 2013 copyright ameds.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone